Style with a white tile

Krásný den v novém roce! Dneska jsem se rozhodla, že vám ukážu pár inspiračních fotek pro mou vysněnou kuchyni, tedy jednu z více variant, které se mi moc líbí. Jenže kuchyni má člověk většinou v bytě jen jedinou s předpokladem nutné výměny pokud možno za XY let. A proč zrovna toto téma takhle na začátku roku? Vlastně ani nevím…možná nevyslovené předsevzetí, že začnu více vařit a experimentovat i v kuchyni a nejen v dekorování domácnosti. 🙂

Moc se mi líbí kuchyně, které jsou nějak doplněné dřevěným dekorem, a jelikož tak trochu ulítávám, v přiměřené míře, na retru, pak jsem při hledání inspirace pokukovala také po obkladu za linku v podobě bílých dlaždiček (tzv. metro styl) s tmavou spárou (pokud se vám také líbí, dohledáte na netu podle „metro tiles with black/grey grout“).

Tak se pokochejte.

Světlá kuchyň se světlým dřevem a metro stylem dlaždiček je prostě TOP! Dřevo jinak bílý interiér zatepluje a jeho dekor se opakuje i na poličkách a detailech v podobě dřevěných prkýnek či misky. Utěrka pak vtipně zase kopíruje dekor dlaždiček. Pěkné a vzdušné.

Tmavá podlaha a opět světlá kuchyň v moderním provedení s hladkými dvířky (je to světle šedá, nebo osvětlení zkresluje?). Líbí se mi i ty nenápadné úchytky, které podtrhují čistý a jednolitý design skříněk. Kuchyň tak nepůsobí přepláceně, ani když je police nad linkou i linka zaplněná věcmi a zdi zdobí obrázky. Vyvážená kombinace.

Černý dekor kuchyně, to je kumšt! Nádherná masivní deska i bílá mramorová jakoby narušují monotónnost celého bloku linky, absence horních skříněk celku odlehčují. Vintage svítidla i retro metro dlaždičky jsou pěkná tečka na závěr.

Tak právě u této fotky jsem se rozhodla, že nutně musím mít černá závěsná světla nad linkou, která se budou skvěle hodit k tmavé spárovce mezi dlaždičkami na stěně. Dekor tmavého dřeva, pravděpodobně ořechu, tu nechybí na židlích a také na pracovní ploše.

Obyčejnější než obyčejná a přesto neobyčejná. Dvakrát čistě bílá – na kuchyňské lince, na podlaze, stěnách i stole. Na mě možná trochu už studené, ale ta zeleň mi to zatepluje stejně jako další doplňky a vybavení – ty dokáží někdy vážně divy. Pořád držím palce hore.

Tak tohle je podle mě topka! Šedý, pravděpodobně benátský, štuk za tentokrát čtvercovým obkladem na stěně mi společně s černou spárou dlaždiček trochu připadá jak kreslená scéna z nějakého komiksu. 🙂 Dřevo mi tu na lince nechybí. Bohatě stačí výrazná struktura podlahy. A ty barevné tulipány a barvy ovoce! Tam se to musí vařit jedna báseň. Pecka!

Že by se i mistr tesař utnul? Ne, jen otočil dlaždičky a namísto světlého korpusu udělal světlou pracovní desku. I takto je to zajímavé a originální, ne? 🙂

A pozoor…neon! Trochu úlet, ale já jsem to sem prostě dát musela. :-))

 

Také se vám tolik líbí „white tiles“ jako mně? A nejen v kuchyni, ale třeba i v koupelně, do které se také velmi hodí?

Příště vám ukážu tu svou vysněnou kuchyni v mém vlastním provedení.

 

 

Zdroj fotek: Pinterest.com

Kam dále:

4 komentáře

  1. Achjo…to byla krása….kde jen koupím ty dlaždičky???A jaký mají rozměr?10x20cm??Děkuju za odpověď 🙂

    1. Petro, děkuji! Dlaždičky jsou různé, já mám třeba právě ty o rozměru 10×20 cm od RAKO. 🙂

  2. Hurááá!!:) Moc děkuju za odpověď.Kuchyň bílou už mám,desku dřevěnou taky,ale mezi linkami mám půl roku prozatimně vinylovou tapetu,než si ujasním,co tam bude na stálo…a už to konečně vím díky Vám :)Spáry budou nějaké středně šedé a snad to bude lehce udržovatelné(tapety jsem si nemusela všimnout) Tak moc děkuju za inspiraci a jen tak dál!

    1. Tak to jsem moc ráda, že takto inspiruji. Se středně šedou spárou souhlas. Ona je i ta černá pěkná, ale je fakt hodně výrazná. Tak jako tak se ty tmavé spáry poměrně dobře udržují, tak snad budete s výsledkem spokojená. 🙂 Krásný pátek! B.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *