String Art + šablony ke stažení

DIY String Art

No Art, spíše „art“, takové domácí umění, které sice v místní galerii nejspíš nikdy viset nebude, ale třeba v obývacím či dětském pokoji parádu určitě udělá a zaplní prázdnou zeď. Navíc, pokud jde o dárek, tak je skutečně od srdce.

Já jsem jeden takový dárek tvořila pro milovníka komiksů a inspiraci pro něj jsem hledala různě po internetu, až jsem dospěla ke „string art“. Vybrala jsem si jednoduchý nápis „POW!“ – onomatopoie (zvukomalebné slovo), které údajně v komiksech vyjadřuje zvuk úderu pěstí do těla. Tak nevím. 🙂 Každopádně pro můj záměr ideální. 

Nejprve jsem si připravila šablonu z papíru, kterou jsem bohužel nestihla nafotit (stále se učím). Myslím si ale, že každý hravě zvládne v libovolné velikosti vytisknout si pár písmen na papír pro jakékoliv slovo. Případně si můžete vymyslet vlastní motiv či si vybrat z motivů, které vám ke stažení v PDF přikládám níže.

Co budete potřebovat:

  • desku z měkčího dřeva či dřevotřísky (zrecykluj a zachráníš strom)
  • hřebíčky (já použila krátké 1,0 x 15 v balení po 0,25 kg (cca 40,- za odhadem pár stovek hřebíčků)
  • Twenty háčky pro zavěšení (balíček po 4 kusech za cca 30,-)
  • bavlnky

String Art

Já jsem jako podklad zrecyklovala starou dřevotřískovou desku – tuším, že je to pozůstatek z mého peřiňáku z dětského pokoje. 🙂 Ta má má cca 45 x 43 cm, takže tak, jak to prostě při řezání vyšlo. Jsem ráda, že jsem aspoň části mohla dát nový účel. Také proto mi jí bylo tak trochu líto nalakovat na bílo (původní záměr), takže se prsí svou přírodní barvou.

Na celý nápis jsem spotřebovala okolo 170 hřebíčků (sousedi museli mít radost, když jsem jim ťukala nad hlavou). Nejprve jsem si na šablonu jednotlivých písmen od oka udělala po okrajích tužkou rovnoměrně puntíky, kde přibližně budou zatlučené hřebíčky. Písmenka jsem pak rozmístila na desku a tužkou opět od oka udělala přímo na desku tečky, kde budou okraje zubaté „bubliny“. Přímo do šablony jsem pak zaťukávala do teček jednotlivé hřebíčky.

String Art

Navazování jsem dělala na „jeden zátah“, tedy nenavazovanou nití, takže obě ruce byly celou dobu plně zaměstnány a nefotily. Věřím ale, že to ale i takto z fotek je to pochopitelné a ještě si sami rádi vyhrajete při vymýšlení obrazců.

Začala jsem od hřebíčku značící výběžek „bubliny“, v níž je nápis umístěn. Postupně jsem pak tento hlavní hřebíček spojovala s hřebíčky u jednotlivých písmen. Pozor, abyste vnitřek nápisu nepřekryli nitkou. Představte si to, asi jako když paprsky svítí na budovu, také jejími zdmi neprostoupí, ale obklopí ji a rozprsknou se, kam až dosáhnou.

String ArtNěkde se paprsky vzájemně překryjí, někde ne.

String Art

Jakmile je základní tvar hotový, písmenka jsem ještě obtáhla žlutou bavlnkou, abych trochu více zdůraznila obrysy a nápis byl lépe čitelný.

Na závěr stačí už jen zezadu připevnit jeden nebo dva Twenty háčky (postačil mi jeden) pro upevnění na zeď.

DIY String Art

Tak a hotovo. Tyhle dvě barvy – žlutá a červená ve mně prostě evokují komiksový svět. Není to dokonalé, ale není to přeci jen o tom. 🙂 Tak snad potěší.

Variant je ale samozřejmě bezpočet stejně jako tvarů. Vybrala jsem vám pár jednoduchých šablon (jak jinak než s tématem přírody) pro inspiraci od dalších tvůrců, které si můžete dokonce zdarma stáhnout v PDF a tvořit motivy v jakékoliv velikosti.

Přeji pěkné tvoření a budu moc ráda, pokud se třeba podělíte o své vlastní výtvory i u mě na Facebooku. 🙂

 

 

 

String Art - Fox

Stáhni si šablonu v PDF

String Art - Diamond

Stáhni si šablonu v PDF

String Art - Trees

Stáhni si šablonu v PDF

String Art - Christmas

Stáhni si šablonu v PDF

 Šablonu jelení hlavy přímo pro String Art jsem nenašla, ale tady máte alespoň siluetu od ManMade, kterou využijete klidně i na další tvoření.String Art - Deer Head

Stáhni si šablonu v PDF

Další nápady a šablony naleznete také tady:

www.goosloo.nl
homemademodernblog.com

Kam dále:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *