Čtyři dřevění sympaťáci v hnízdě

V prvním velikonočním článku jsem vyráběla sádrová vajíčka, která skončila jako dekorace v obývacím pokoji. Co ale do ložnice spojené s pracovnou? Chtěla jsem zase něco barevně neutrálního, co mě nebude u práce rozptylovat a napadlo mě hnízdečko s pár vajíčky. Nedávno jsem totiž procházela po trhu a narazila čirou náhodou na stánek, kde prodávali různé dekorace ze dřeva. No to bych nebyla já, abych se tam nešla číhnout. Vedle misek a mističek všech tvarů tu měli také ošatku s dřevěnými valounky, které mě zaujali čistě pragmaticky z toho důvodu, že se některé svým tvarem podobaly velikonočním vajíčkům .

Tyhle valounky ale nejsou (údajně) jen tak obyčejné. Mají dodávat pozitivní energie. Dle popisu, který jsem k nim dostala, je jejich účel přesně tento:

„Působí na úrovni hmatové – hladkým a kulatým povrchem masírují akupresurní zóny na ruce, a tím podporují činnost vnitřních orgánů. Při použití dvou kusů se rozvíjí motorika rukou a procvičuje se svalstvo předloktí.

Dále zde působí energie stromu, ze kterého je uklidňovač vyroben, a tím se zásadně odlišuje od jiných masážních výrobků. Tato harmonizace energetických drah na ruce byla změřena přístrojem, jenž používají akupunkturisté pro zjišťování stavu meridiánů.

Při čerpání léčivé energie z valounů je důležité mít valoun u sebe, aby aura stromu zasahovala do vaší aury. Nejlépe však působí (harmonizuje) držením v dlani. Uklidňovač je vyroben z masivního dřeva různých druhů stromů. Netradiční technologie výroby zajišťuje originalitu každého kusu a maximální vyzařování aury stromu.“

Já jsem si z více než 20 druhů vybrala čtyři různé – každé „vajíčko“/valounek z jiného druhu dřeva, které stimuluje jiný druh energie:

  • dub – symbol síly a moci, dává sebedůvěru, jistotu, rozhodnost, podporuje kreativitu a tvořivost
  • habr – má harmonizující vliv, dodává mnoho duševních sil, zvyšuje psychické schopnosti, přitahuje peníze
  • ořešák  – léčí mysl, spojuje s vyšším Já, pomáhá nám poznat a využít vlastní potenciál
  • švestka – ochraňuje, vypuzuje zlého ducha, léčí partnerské vztahy

Nevím sice, jestli to takto opravdu funguje, ale líbí se mi tahle přidaná vlastnost těch mých čtyř sympaťáků, kteří původně měli posloužit jen jako pěkná dekorace. Mám je u sebe v hnízdečku na pracovním stole a občas žmoulám v dlani, tak uvidíme, jestli se dostaví nějaký efekt. 🙂

Samotné hnízdečko je už má vlastní výroba a nebudu nalhávat, není to nic složitého. Základ je obdobný, jako když pletete košík (viz zdroj pod obrázkem níže). Stačí si jen vytvořit základní kříž (já jsem vzala 2×2 proutky, které jsem položila přes sebe tak, že vytvořily celkem 4 konce a mezi ně jsem postupně začala  proplétat další a další proutky.

Zdroj

V tom mém hnízdě by se asi ptáci nezabydleli (chudáci by asi propadli zadečky. :)), ale vaječným sympaťákům postačí, aby se mi nerozkutáleli po stole.

Mimochodem dřevěná vázička je opět bazarová záležitost. 🙂

 

 

 

Kam dále:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *